3 listopada 2020 WOJCIECH BOKINA KRZYSZTOF OLECHNO

Uprawnienia wierzyciela w upadłości konsumenckiej

Tagi masa upadłościowa postępowanie upadłościowe syndyk upadłość konsumencka wierzyciel

24 marca 2020 r. weszła w życie gruntowna nowelizacja postępowania dotyczącego upadłości konsumenckiej. Jednym z celów nowelizacji było odciążenie pracy sędziów i przekazanie większych kompetencji syndykom.

Wierzyciel upadłego konsumenta nie pozostaje bezbronny na etapie postepowania upadłościowego. Może on bronić swoich interesów poprzez szereg przyznanych mu uprawnień. Pamiętać przy tym należy, że najważniejszym interesem wierzyciela jest uzyskanie jak najwyższego stopnia zaspokojenia z masy upadłości.

  • Czy mniejszy nadzór sądu oznacza większe ryzyko dla wierzycieli upadłego dłużnika?
  • Czy wierzyciel może złożyć złożyć wniosek o upadłość konsumenta?
  • Jakie uprawnienia ma wierzyciel w toku postępowania?
  • Jakie są możliwości zaskarżenia decyzji sądu?

ODPOWIEDZI NA PYTANIA ZNAJDUJĄ SIĘ W INFOGRAFICE – ZOBACZ

O autorach

Autor
Zadaj pytanie autorowi WOJCIECH BOKINA Wspólnik/ Radca prawny
Jestem radcą prawnym i doradcą restrukturyzacyjnym. Jako partner w Kancelarii Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy prowadzę projekty z obszaru prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego oraz sporów gospodarczych.

O autorach

Autor
Zadaj pytanie autorowi KRZYSZTOF OLECHNO Radca prawny

Kontakt dla mediów

Avatar
Sylwia Zajdel-Goleniowska PR Manager

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj informacje o nowych publikacjach ekspertów z Kancelarii Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy.

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólinicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.