20 sierpnia 2020 WOJCIECH BOKINA KRZYSZTOF OLECHNO

Uproszczone postępowanie upadłości konsumenckiej

Tagi bankructwo niewypłacalność postępowanie spłata wierzytelności syndyk upadłość konsumencka wierzyciel

Niedawno w mediach pojawiły się najnowsze dane dotyczące upadłości konsumenckiej. Jak się okazuje, w lipcu 2020 sądy ogłosiły rekordowo dużo bankructw osób fizycznych, bo aż 1,5 tys. To miesięczny rekord wszech czasów, ale także swego rodzaju papierek lakmusowy sytuacji finansowej społeczeństwa w kleszczach covida.

Warto pamiętać, że od 24 marca br. wprowadzono znaczne uproszczenia w procedurze upadłościowej wobec konsumentów, a także zliberalizowano podejście do przesłanek do ogłoszenia upadłości.

  • Na czym polega liberalizacja przesłanek ogłoszenia upadłości osoby fizycznej?
  • Na jakie okres można ustalić spłaty wierzytelności?
  • Jakie uprawienia przysługują wierzycielom?
  • Jakie są alternatywne sposoby zakończenia postępowania?

Co to wszystko oznacza w praktyce? Odpowiedzi w wideo-poradniku, przygotowanym we współpracy z Kancelarią Prawa Restrukturyzacyjnego i Upadłościowego NOWACKA & GÓRNICKI (kliknij w okienko).

O autorach

Autor
Zadaj pytanie autorowi WOJCIECH BOKINA Wspólnik/ Radca prawny
Jestem radcą prawnym i doradcą restrukturyzacyjnym. Jako partner w Kancelarii Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy prowadzę projekty z obszaru prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego oraz sporów gospodarczych.

O autorach

Autor
Zadaj pytanie autorowi KRZYSZTOF OLECHNO Radca prawny

Kontakt dla mediów

Avatar
Sylwia Zajdel-Goleniowska PR Manager

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj informacje o nowych publikacjach ekspertów z Kancelarii Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy.

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólinicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.