24 czerwca 2020 WOJCIECH BOKINA

Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne – nowy instrument

Tagi niewypłacalność restrukturyzacja upadłość uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne

Od dzisiaj, 24 czerwca br., obowiązuje Tarcza 4.0 w zakresie wprowadzenia nowego instrumentu, tj. uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego, który znacznie ułatwi wyprowadzanie firm z trudności finansowych. Rozwiązanie stanowi korzystną formę ograniczania wpływu sądu, co ma z kolei zagwarantować, tak ważne w dobie kryzysu, przyspieszenie postępowania.

Większość niekorzystnych poprawek proponowanych przez Senat nie została ostatecznie uwzględniona w Tarczy 4.0, a z kolei postulowane przeze mnie wprowadzenie zasady sporządzania przez dłużnika spisu wierzytelności jeszcze przed otwarciem uproszczonego postępowania stało się finalnie częścią nowego rozwiązania.

  • Na czym polega nowa procedura?
  • Jakie są korzyści nowego rozwiązania?
  • Jakie uprawnienie przysługują wierzycielowi?
  • Co z wyłączeniem odpowiedzialności karnej?
Nowy instrument_ Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne Nowy instrument_ Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne

O autorach

Autor
Zadaj pytanie autorowi WOJCIECH BOKINA Wspólnik/ Radca prawny
Jestem radcą prawnym i doradcą restrukturyzacyjnym. Jako partner w Kancelarii Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy prowadzę projekty z obszaru prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego oraz sporów gospodarczych.

Kontakt dla mediów

Avatar
Sylwia Zajdel-Goleniowska PR Manager

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj informacje o nowych publikacjach ekspertów z Kancelarii Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy.

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólinicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.